Zapraszamy na kurs w zakresie obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.

Rozpoczęcie szkolenia: 19.03.2022r.

 

Wózek widłowy to urządzenie przeznaczone do przenoszenia palet, skrzyń, a więc wymagające zarówno umiejętności jego prowadzenia jak i operowania ładunkiem. W zależności od specyfiki pracy i transportowanych ładunków wykorzystywane są różne rodzaje wózków. Do ich obsługi należy posiadać specjalistyczne uprawnienia. Kwalifikacje można uzyskać biorąc udział w organizowanym przez nas kursie zakończonym egzaminem przed UDT.

wzek grafika

Wymagania stawiane kandydantom:

Aby ubiegać się o uprawnienia na wózki widłowe należy:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać wykształcenie minimum podstawowe,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych

Kandydaci spełniający powyższe warunki, mogą przystąpić do kursu i starać się zdobyć uprawnienia na wózki widłowe.

Rodzaj uprawnień: 

Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym npędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem. Najpopularniejsza kategoria uprawnień na wózki widłowe. Otrzymując uprawnienia tej kategorii możemy również obsługiwać wózki III kategorii WJO. Uprawnienia są na wszystkie typy wózków jezdniowych podnośnikowych (z wyłączeniem specjalizowanych), bez ograniczeń wysokości podnoszenia oraz bez ograniczeń tonażowych. Zdobycie uprawnień umożliwia również pracę wózkami bocznymi.

Egzamin: 

Egzamin UDT na wózki widłowe składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w formie testu  pisemnego pod nadzorem komisji. Baza pytań egzaminacyjnych składa się z 245 pytań. W celu zdania tej części egzaminu należy udzielić 11 poprawnych odpowiedzi na 15 pytań. Część praktyczna egzaminu odbywa się na placu manewrowym również pod nadzorem komisji. W tej części egzaminatorzy Dozoru Technicznego sprawdzają umiejętności jazdy i manewrowania wózkiem widłowym, z jednoczesnym przestrzeganiem zasad BHP.

Ważność uprawnień: 

Uprawnienia wydane przez UDT są ważne przez okres 10 lat.

Zapisy i dodatkowe informacje:

ul. Koszarowa 7, 28-200 Staszów

tel. 15 864 34 95

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.